Otestujte sa na rôzne choroby v pohodlí domova.

Jedná sa o rôzne odberové sady, kde samotný odber vykonávate vy sami a zašlete nám ich na vyhodnotenie.

Výhodou je tiež to, že test môžete vykonať anonymne.

OTESTUJTE SA

Samotest Evalyn®️Brush vám môže zachrániť život

HPV test je vhodný pre ženy nad 30 rokov, ktoré chcú mať istotu, že nie sú infikované vysoko rizikovým typom vírusu HPV a chcú sa cítiť bezpečne aj v nasledujúcich 3 – 5 rokoch. Ženám mladším ako 30 rokov sa HPV test neodporúča – výskyt HPV infekcie medzi mladými ľuďmi je veľmi vysoký a nemusí vôbec nič znamenať. Problémy spôsobuje až HPV infekcia, ktorá v tele pretrváva niekoľko rokov (tzv. perzistentná infekcia) a postupne vedie k rozvoju ochorenia.

Jedným odberom sa môžete otestovať aj na niektoré pohlavné choroby. K výsledkom sa dostanete na našich stránkach a to celkom anonymne.

POZOR: Bezpečne uchovajte číslo vášho testu

Po samoodbere si číslo testu bezpodmienečne zapíšte alebo odfoťte. Jednou z našich dôležitých hodnôt je diskrétnosť, preto si viete pozrieť výsledok testu len pomocou jeho čísla.  Keď číslo stratíte, k výsledku sa nedostanete.

O PRODUKTE

Čo je Evalyn®️Brush a ako naša služba funguje?

Samoodberový test Evalyn®Brush je vysoko citlivý, jemný nástroj k odberu biologického materiálu sterom z vaginálnej sliznice. Takto odobratý ster bude vyšetrený na prítomnosť onkogénnych typov HPV vírusu. HPV test je ku klientke distribuovaný poštou. V balení sa spolu s odberovou sadou nachádza návod na použitie, informačný leták, písomný informovaný súhlas s vykonaním vyšetrenia a návratová obálka s vyplnenou adresou doručenia špecializovaného odborného laboratória Cytopathos.

Odobratú vzorku a písomný súhlas vložíte do obálky so spiatočnou adresou laboratória Cytopathos a pošlite OBYČAJNE (poštovné hradí laboratórium), alebo DOPORUČENE v prípade, že chcete mať kontrolu nad zásielkou (v tomto prípade hradíte poštovné Vy).

Do 10 dní obdržíte výsledok do vašej mailovej schránky. V prípade, ak ste test odoslali anonymne, výsledok bude k dispozícií na tejto stránke po stlačení tlačidla ZISTIŤ VÝSLEDOK. V prípade pozitívneho výsledku odporúčame navštíviť vášho gynekológa.

Podľa typu služby, ktorú ste si zakúpili, vyšetríme základnú verziu – odhalí, či máte niektorý zo 14 vysoko rizikových genotypov HPV, alebo realizujeme rozšírené vyšetrenie, ktoré vám dá aj informáciu, ktoré konkrétne genotypy boli u vás pozitívne (HR-HPV 16, 18 ,31, 33, 35, 39, 45, 51, 52, 56, 58, 59, 66, 68). 

Z rovnakej sady môžeme identifikovať i niekoľko základných typov sexuálne prenosných ochorení (STI).

Videonávod
k samoodberu vzorky

FAQ

Často kladené otázky

Čo vás zaujíma pred využitím testu Evalyn®️Brush? Ak máte akékoľvek doplňujúce otázky, neváhajte nás kontaktovať.

Prečo ja, veď nemám žiadne príznaky! Alebo: Mňa sa to netýka, som po menopauze, alebo nie som sexuálne aktívna.

Pretože rakovina krčka maternice je pomaly sa rozvíjajúce ochorenie, ktoré do vysokého štádia vôbec nebolí. A potom už býva mnohokrát neskoro. Skrytý rozvoj ochorenia môže trvať až 15 rokov. Preto je chybou odkladať zistenie prítomnosti HPV infekcie, keď už môže byť neskoro.

Môžem použiť odberovú sadu viackrát?

Nie, odberová sada Evalyn®Brush je vyrobená na jednorázové použitie. Opakované použitie môže ovplyvniť výsledok vyšetrenia a tým spôsobiť zdravotné riziko.

Môže použitie HPV odberovej sady spôsobiť nepríjemné pocity a bolesť?

Odberová sada Evalyn®Brush bola špeciálne vyvinutá na odber vzorky z vaginálnej sliznice a jej konštrukcia s jemnými štetinkami umožňuje šetrný odber. Ak je dodržaný návod na použitie, samoodber by nemal spôsobovať bolesť ani nepríjemné pocity, či poranenie krčka maternice. V prípade, ak pociťujete pri odbere bolesť, prípadne krvácanie, kontaktujte svojho gynekológa.

Bol mi doručený poškodený obal s odberovou sadou. Možem ho použiť na odber vzorky?

Nie, v prípade, že bol porušený plastový obal Evalyn®️Brush, odberovú sadu nepoužívajte a zašlite ju v návratovej obálke na adresu laboratória, uvedenú na obálke. Obratom Vám bude zaslaná nová odberová sada.

Môžem použiť HPV test počas menštruácie?

Nie, HPV test nemôžete použiť počas menštruácie, mohlo by dôjsť k skresleniu laboratórnych výsledkov.

Môžem použiť HPV test pri užívaní iných vaginálnych produktov?

Odporúčame minimálne 2 dni pred odberom vzorky pomocou samooodberového HPV testu neužívať vaginálne produkty, špeciálne prípravky pre intímnu hygienu, lieky na plesňové ochorenia, tampóny. Antikoncepčné telieska a na vode založené lubrikačné gély sú povolené.

Môžem použiť HPV test počas tehotenstva?

Nepoužívajte samoodberový HPV test počas tehotenstva, ani 3 mesiace po narodení dieťaťa.

Zabudla som si umyť ruky pred použitím samoodberového HPV testu

Pri dodržaní postupu odberu podľa návodu bude Váš odber vykonaný správne. Jedná sa iba o odporúčanie, ktoré zabráni prípadnému zaneseniu infekcie.

Omylom som sa dotkla bielych štetiniek rukami, čo mám robiť?

Nie je odporúčané sa priamo dotýkať odberovej časti – bielych štetiniek rukami, alebo predmetmi. Ak sa to stane, nemalo by to mať za následok nežiaduci efekt na vykonanie testu.

Musím test vykonať v stoji?

Test je možné vykonať aj v ľahu, musíte však dodržať postup popísaný v návode k použitiu.

Ako si môžem byť istá, že som odobrala dostatok biologického materiálu?

Pri dodržaní návodu na použitie budete pri odbere úspešná. V ojedinelom prípade sa môže stať, že vzorku nebude možné vyhodnotiť a výsledok bude zadefinovaný ako Neurčitý. V takom prípade prosím kontaktujte laboratórium na e-mailovej adrese info@meditesty.sk alebo na telefónnom čísle 02/3237 38 11.

Kúpila som základný HPV test, ako môžem zažiadať o rozšírený test?

Na email info@meditesty.sk zašlite žiadosť o vykonanie rozšíreného testu. Do emailu nezabudnite napísať číslo testu (nie číslo objednávky), pri ktorom žiadate rozšírený HPV test. Test bude opätovne vykonaný na už zaslanej vzorke.

Doplatok za rozšírený test je: 20,-EUR, ktorý je potrebné uhradiť na:

IBAN: SK80 0200 0000 0043 4438 1351
Banka: Všeobecná úverová banka
Variabilný symbol: číslo testu

Aké je číslo účtu laboratória Cytopathos spol. s r.o.?

IBAN: SK80 0200 0000 0043 4438 1351
Banka: Všeobecná úverová banka
Variabilný symbol: vaše pridelené číslo objednávky

Máte doplňujúce otázky?

Ak máte akékoľvek doplňujúce otázky, neváhajte nás kontaktovať na info@meditesty.sk, alebo na 02/3237 38 11.

Odoslať informovaný súhlas
/ Informovanie laboratória o zaslaní vzorky